TEMEL ATMA TÖRENİ

TEMEL ATMA TÖRENİ

19 Mart 20192048
TEMEL ATMA TÖRENİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank; Valimiz Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve il protokolü ile birlikte Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçecek iki yeni fabrikanın temelini attı. İki fabrika için toplamda 4,5 milyon TL yatırım yapılacağını ifade eden Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Varank, “Nasıl ki bu fabrika binalarının harcında çimento ve kum varsa, bizim büyüme hikayemizin harcında da güven ve istikrar var.” dedi.

İlk olarak konuşan Merzifon OSB Müdürü Hasbi Altuntaş, genişleme sahası ve temeli atılan fabrikalar hakkında teknik bilgiler aktardı. Ardından konuşma yapan Amasya Milletvekilleri Mustafa Levent Karahocagil ile Hasan Çilez, yapılan yatırımların ve birçok vatandaşımıza istihdam sağlayacak olan fabrikaların hayırlı olmasını diledi.

Valimiz yaptığı konuşmada, geçtiğimiz yaz ülkemiz çok büyük bir ekonomik baskı altında iken hayata geçirilen projenin, fiili ilerlemeye geçmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Tahsis edilen diğer fabrikaların da temellerinin atılıp tamamlanmasıyla, ülkemize hem ekonomik hem de istihdam anlamında kazan-kazan faydası sağlayacağını belirtti. İlimize ve ülkemize hayırlı olması temennilerini iletti.

Bakan Varank, Çağlar Zirai Aletleri ve ZEN-TEK Makine Kalıp ve Plastik Sanayi fabrikalarının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, özetle şunları söyledi:

ÜRETİME ADAMAK: Merzifon OSB’de 15 bin metrekarelik alana kurulması planlanan bu iki fabrika için toplamda 4.5 milyon liralık yatırım yapılacak. Her iki firmamız da farklı sektörlerde makine ve ekipman üretimi üzerine uzmanlaşmış, yüzde 100 yerli üretim yapan işletmeler. Yine her iki firmamız da; küçük sanayi sitesinde hayata başlamış, zamanla işlerini büyütmüş ve kazandıklarını tekrar üretmeye adamış idealist firmalar. Üretime adamak inanın abartılı bir ifade değil. Bu girişimcilerimiz yatırımlarını özsermayeleriyle finanse etmişler. Yani birikimlerini, ellerinde avuçlarında olanı kısa vadede para kazandırıcı alternatiflerde kullanmak yerine; bu fabrikaların temeli için kullanmışlar. Üretime öncelik vermişler, insanlara iş ve aş sunmanın gayretinde olmuşlar. İnşallah bu eşsiz çabalarının karşılığını misliyle geri alırlar, daha da büyürler.

BİN KİŞİYE DAHA İSTİHDAM: Önümüzdeki dönem için hayırlı haberlerim, güzel müjdelerim var. Merzifon OSB’nin tevsii projesinin 42 hektarlık altyapı yapım işi ihalesini 9 Nisan’da yapıyoruz. Projenin tamamlanmasıyla bin kişiye daha istihdam imkânı sağlanacak. Arıtma tesisi inşaatıyla ilgili taleplerinizi yakından takip ediyoruz, ihale aşamasına geldiğinde süreci zaman kaybetmeden inşallah tamamlayacağız. Kalkınma ajansı turizmin daha da gelişmesi için bu sene 7 farklı projeye 4,5 milyon lira destek verecek. 

widget
Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading